Enpara Avantajları Nelerdir?

Enpara QNB Finansbank tarafından desteklenen bir mobil bankacılıktır. Bankadan Güzeli Sloganı ile ortaya çıkan bu bankacılık, vermiş olduğu hizmetleri ile bir çok kişi tarafından tercih sebebi olmuştur. Özellikle web işleriyle uğraşan bir çok kişi tarafından da kullanılan Enpara
kullanıcılarına büyük ayrıcalıklar ve kolaylıklar sunuyor. Peşin alışverişleri taksitlendirme, EFT ve Havale işlemlerinden ücret almama, kart aidatı almama, ayın enparalısı olan müşterilerine özel indirimler
vs. gibi uygulamalarıyla bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bende bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım ve yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum gayet de memnunum. Özellikle başka banka atmlerinden herhangi bir bedel ödemeden para çekebiliyor olmak, enparayı kullanmam için yeterli bir sebep. Enparaya nasıl başvurulur? Enpara web sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz bir kaç gün onay sürecinde bekliyor. Onay verildikten sonra, Enpara tarafından aranılarak randevu talep ediliyor. Verdiğiniz randevu gününde enpara yetkilileri tarafından kredi kartı ve banka kartınız size getiriliyor ve aynı gün içerisinde kullanmaya başlıyorsunuz. Tüm işlemlerini mobil bankacılık ile yapanlar için gerçekten mükemmel bir hizmet. Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Evde Oturduğun Yerden Para Kazanma

Evde oturduğunuz yerden para kazanmak ister misiniz? Evet yanlış okumadınız, oturduğunuz yerden para kazanmak. Peki bu mümkün mü? Evet mümkün. Günde sadece bir kaç saatinizi ayırarak, oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Peki nasıl olacak? Cevabı çok basit. Makale yazarak. Günümüzde internet sitelerinin bir çoğu, hazır makaleler alarak güncelliğini koruyorlar. Güncel olmak demek, sürekli üstlerde yer almak demektir. Bu nedenle de bir çok web sitesi makaleler yazdırarak güncel kalmak isterler. Böyle bir istek sonucunda ortaya makale yazarlığı çıkmıştır.

Günümüzde bir çok kişi makale yazarlığı yaparak, ciddi paralar kazanmaktalar. 100 Kelimelik bir makale ortalama 1,5TL gibi bir fiyattan satılmaktadır. Yani siz 24 saatinizin 2 saatini vererek, günde
200 Kelimeden 10 makale yazsanız, buda size günlük 20 TL kazanç demektir. Evde oturarak size kim 2 saatte 20 TL para verir? Kimse.
Ama makale yazarak bunu elde edebilirsiniz. Bir çok üniversite öğrencisi bu yolla kendisine ciddi gelirler sağlıyor. En son görüştüğüm bir arkadaşım, günde 300 kelime 20 makale yazarak, ayda 2700 TL para kazandığını söylüyor. Evet yanlış duymadınız, evde oturarak 2700 TL para kazanıyor.
Makale yazmak çok mu zor? Yani bunun kararı sizde. Çok iyi makaleler yazarak çok ciddi gelir elde edebilirsiniz. Bununla ilgili sormak istedikleriniz olursa, alttaki yorum kısmından sorabilirsiniz. Tüm sorularınıza en ince ayrıntısına kadar cevap vermekten memnuniyet duyacağız.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetin ülkemizde gelişmesi ve akıllı telefonlarında ülkemizde kullanım oranının artmasıyla birlikte, internetten para kazanma ile ilgili
bir çok araştırmalar yapılmaya başlandı. Aslında İnternetten para kazanma ülkemiz için yeni olan bir olay değil. Yıllardır bu şekilde bir pazar zaten vardı. İnternet kullanımı bu kadar yaygın olmadığı için bu pek fazla bilinen bir şey olmadığı gibi, yadırganarak bakılan bir olaydı.
Ben 2007 yılında internet üzerinden para kazandığımı söylediğimde, ailem bile benim saçmaladığımı düşünüyordu. O yıllarda ağırlıklı olarak, web tasarım, link satışı, google adsense ile reklam gelirleri, diğer reklam firmalarıyla yapılan reklam anlaşmalarından gelirler vs. gibi kazanç kapıları vardı. Örneğin bir web siteniz vardır, hiti yüksektir, alexa değerleri yüksektir ve pagerank değeri yüksektir. Bu web sitesinden link satarak para kazanabilirdiniz. Aynı şekilde web sitenize adsense aracılığı ile
yada doğrudan reklam alarak da kazanç elde edebilirdiniz. O yıllarda fazla rakip olmadığı için, ciddi gelirler elde edebiliyordunuz. Ama günümüzde artık herkesin iyi kötü bir internet kullanım tecrubesi var.
Birde yeni yetişen nesil, bu işlere daha fazla meraklı. Günümüzde en iyi para kazanma şekli olarak, niche siteler gözükmektedir.
Peki nedir niche site? Kelime odaklı siteler. Yani örneğin, el örgüleri üzerine açtığınız bir blog sayfası. Bu sayfadan sadece el örgüleri üzerine yazılar yazarak, kullanıcıları sitenize çekersiniz, sitenizdeki adsense reklamları ile gelir elde edebilirsiniz. Bu işi genel olarak ev hanımları da yapmaktalar. Evde para kazanabileceğiniz en kolay yöntem budur.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşer mi?

Konut kredilerindeki faizlerin artması sonucu konut satışlarında ciddi oranda gerileme başladı. Bir çok ilde yeni yapılan binalar boş durumda bekliyor. Kredi faiz oranları 0,98’e düştüğünde gerek emlakçılar, gerek bankalar tabiri caizse su içmeye vakit bulamıyorlardı. Fakat faiz oranları tekrar 1,30’ların üzerine çıkınca satışlarda da duraksamalar oldu. Piyasanın hareketsiz olması özellikle inşaat firmalarını rahatsız etmiş durumda. Çünkü yapılmış olan evler satılamıyor, haliyle yeni evlerde yapılamıyor.
Gerçi kredi faiz oranları düştüğü zaman bazı aç gözlüler daha fazla para kazanmak için 200 bin lira olan evleri 250 bin lira civarlarına çıkardıkları için bir nevi bu evlerin boş kalma sebebi aslında kendileri. Faizler nasılsa düştü, herkes ev alacak diye düşünerek bir çok kişi evlerin satış fiyatlarını birden artırmıştı. Yani bir nevi şark kurnazlığı yapan bazı kişi ve firmalar yüzünden hem evler satılmadı, hem ev almak isteyenler alamadı. Birilerinin daha fazla kazanma hırsı yüzünden, kazanacak olanlar kazanamadı, ev almak isteyenler de alamamış oldu. İlerleyen dönemde kredi faiz oranları tekrar düşer mi, bu belli olmaz. Ama umarım düşerse de yine o bazı aç gözlüler için bir çare düşünülür.

Yeni İş Fikrimiz Sermayesiz Gelir

Bugünkü iş fikrimiz, ağırlıklı olarak internet üzerine olacaktır. Günümüz gelişen teknoloji ile birlikte, bir çok web sitesi ortaya çıktı.
Haliyle, web siteleri arasında Google‘da üst sıralarda yer alabilmek için bir rekabet söz konusu. Hangi web sitesi daha güncel ve aktif ise, google bu web sitesini aramalarda üst sıralara çıkaracaktır. İşte bunu bilen web sitesi sahipleri, ücretli makale alımı yaparak, sitelerini sürekli güncel tutmaktadırlar. Piyasada şuan ortalama 100 kelime 1,5 TL ile 2,00 TL arası fiyatlarla satılmaktadır. Günde ortalama 200 kelime 10 makale çok rahat yazabilirsiniz. Herhangi bir sermaye olmadan, sermayesiz bir şekilde
Boş kaldıkça yazı yazarak, kendinize ek gelir elde etmiş olursunuz. Günde 200 Kelimeden 10 makale yazsanız ve bunu 3 TL den satmış olsanız, 1 günlük kârınız 30 TL olacak. Ayda 900 TL gibi bir ek gelir elde etmiş olacaksınız. Yani Bu işi çalışan birileri de ek iş olarak yapabilir, ev hanımları evden para kazanabilir. 24 saatin 8 saati uykuyla geçiyor olsa, kalan 10 saati de kendi işlerimizle geçiyor olsa, 6 saat boş vakit kalıyor. Bunun 4 saatini kendimize ayırsak ve kalan 2 saati de makale yazmak için ayırsak, 2 saatte 10’dan fazla makale yazabilirsiniz. Yani günde 2 saat çalışarak ek gelir elde etmiş olursunuz. Bu işi yapmak için belirli kurallar yok. Evde oturarak da para kazanabilirsiniz, iş yerinizde boş kaldığınız vakitlerde yazarak da. Kısacası sermayesiz bir şekilde en iyi kazanç elde edebileceğiniz yeni bir iş fikri.

İnternetten Para Kazanıp Ek Gelir Elde Etme

İnternetten para kazanmak bir çok kişi için aslında düşünülmüş bir uygulama. Yani herkes internetten nasıl para kazanıldığını merak ediyor.
Bu konuda bir çok yazılmış çizilmiş şeyler var, bir çoğu da ne yazık ki insanlarda bilgi kirliliği yapıyor. İnternetten para kazanmak yıllardır var olan bir sistem. Tabi ülkemizde teknoloji son 6-7 yıldır bu şekilde geliştiği için, daha da dillenmiş oldu. Eskiden sadece Google Adsense ve diğer reklamlardan gelir elde edilirdi. Günümüzde Adsense ve diğer reklamlar halâ devam ediyor. Peki internetten nasıl para kazanabilirsiniz? Bunun için bir çok yöntem var.

  1. Web sitesi açıp, güncel içerik girerek Google Adsense ile para kazanabilirsiniz, farklı firmalardan da reklamlar alabilirsiniz.
  2. Makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Piyasada bir çok web sitesi makale yazarı arıyor. Yazmış olduğunuz makale başına ücret alarak ek gelir elde edebilirsiniz.
  3. Evde yaptığınız el işi, örgü vb. şeylerin instagram, n11, gittigidiyor gibi yerlerde satışını yaparak para kazanabilirsiniz.
    Yani karşınıza eğer, burayı tıklayın, tıkladıkça para kazanın yada şunu paylaşın bunu paylaşın para kazanın gibi şeyler çıkarsa itibar etmeyin. Çünkü böyle bir şey mümkün değil. İnternetten ek gelir elde edilebilecek işler yukarıdaki gibidir.

Enpara En Uygun Kredi Faiz Oranları

Bugün bir miktar kredi ihtiyacı doğdu. Bankaları araştırırken bir çok bankayla görüşme fırsatım oldu. Meblağ küçük olduğu için, faiz oranları baya yüksek geldi. En uygun kredi nerede diye uzun süren araştırma sonucunda, her zaman ki gibi enpara da karar kıldım. Teşekkürler Kredisi adı altında, Ayın enparalısı olan müşterilerine özel bir kampanya yapan enpara, 30 Haziran’a kadar, faiz oranlarını indirerek, 3 ay sonra ödeme başlangıcı ile büyük bir jest yapmışlar. Piyasada şuan ihtiyaç kredilerinde oran %2,45 ile %2,24 arasında iken, enpara.com’da 2,20 ile 1,99 arasında.
1 ile 12 ay arası kredi çekerseniz, %2,20 faiz oranı ile, 36-48 ay arası kredi çekerseniz de %2,08 faiz oranı ile kredi alabiliyorsunuz. Almış olduğunuz krediyi 3 ay sonra ödemeye başlıyorsunuz. Gerçekten enpara şaşırtmaya devam ediyor. Müşterisini sürekli düşünen, sürekli yenilikler getiren enpara, bazen gerçekten bankadan güzeli sloganını insana yaşatıyor.

Enpara Özel Hissettiren Özellikleri

Enpara son yıllarda en fazla memnun kaldığım ve kullanımı en kolay bir banka oldu. Gerçi banka demek biraz tuhaf çünkü enparaya ait bir banka şubesi yok. Zaten herhangi bir şubeye de ihtiyaç duymuyorsunuz. Çünkü tüm işlemlerinizi online işlemler, mobil bankacılık ve telefon kanalı ile yapabiliyorsunuz. Enpara kullanmanın en güzel ve en avantajlı yanından bahsetmek gerekirse, istediğiniz bankanın atmsinden herhangi bir kesinti yada komisyon ödemeden para çekebiliyor olmanız. Bunun avantajını son 2 gündür fazlasıyla kullanıyorum. Maaşı garanti bankasından alıyorum ve bulunduğum yerlerde garanti atm si bulamadım. Hemen hesabımdan enpara hesabıma eft yaparak, Enpara kartım ile Halk Bankası atmsinden ihtiyacım olan parayı çektim. İşte böyle güzellikler, rahatlık sundukça, bunlardan faydalandıkça iyi ki diyorum. Bir ürünü tanıtan şüphesiz reklamlardan çok müşteridir. Siz verdiğiniz hizmeti kullanan müşteriyi ne kadar memnun ederseniz, oda reklamınızı en iyi şekilde yapacaktır ve size yeni müşteriler kazandıracaktır. Enpara’da tam olarak bu şekilde oluyor. Ben bir arkadaşımın üst üste ısrarları ve tavsiyesiyle geçtim, iyi ki geçmişim dedim. Kullandıkça, memnun kaldıkça, arkadaşlarıma da önermeye başladım, onlardan da bir çoğu hesap açtırdılar. Yani umarım bu çizgisini bozmaz, gelişerek devam ederler.

Bugünkü İş Fikrimiz Süslemeler

Bugünkü iş fikrimiz, Süs, hobi eşyaları ile ilgili. Ülkemizde düğünlerde, özel günlerde en fazla kullanılan şeyler, balon, süs eşyaları, ışık, led ışıklı süslemeler vb. şeyler. Yani neredeyse artık tüm nişan, sünnet, düğün, doğum günü vb. kutlamalarda bu tarz süslemeler görebiliyorsunuz. Özellikle uçan balonlarda fazlasıyla rağbet görmeye başladı.Çok düşük bütçe, düşük sermayelerle bu tarz ürünler alabilir ve satışını yapabilirsiniz. Toplu şekilde alım yaptığınızda bu ürünler fazlasıyla uygun fiyata gelecektir. Uygun fiyattan aldığınız bu ürünleri cüzzi rakamlara satabilirsiniz. Özellikle bulunduğunuz ilde yada semtte bu tarz şeyler satan yerler yoksa bir adım öndesiniz. Uçan balon satış ve şişirme işlemi çok yerde bulunamıyor. Bunun içinde helyum gazı alarak uçan balon satışı yapabilir yada şişirme işlemi yapabilirsiniz. Tabi helyum gazı için ekstra bir izin vb. şeyler alınması gerekiyor mu tam hakim değilim. Ama düşük bir bütçe ile çok rahat bu tarz iş yapılabilir. Hatta biraz daha geliştirerek, instagram üzerinden yada internet üzerindeki alışveriş siteleri üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Yeni İş Fikrimiz Evden Kazanma

Blogumuzda klasik hale gelen, Yeni İş Fikirlerimizden bugünkü iş fikrimiz, Evden para kazanma ile ilgili. Evet bir çok kişinin evinde artık internet,
cebinde de akıllı telefonu var. Her türlü sosyal platforma rahatlıkla erişebiliyoruz ve eskisi gibi internetim bitecek kaygısı yaşamıyoruz. Çünkü operatörler tarafından da internet paketleri oldukça genişletildi. Peki evden hangi işi yapabiliriz? Sermaye olmadan nasıl gelir elde edebiliriz.
Bilindiği üzere bir çok kişi instagram’da çeşitli butik ürünleri satarak gelir elde ediyor. Sizlerde evinizde kullanmadığınız, eski eşyalar vb. şeylerden hobi olarak yapacağınız süs, oyuncak vb. şeyleri instagram üzerinde satarak para kazanabilirsiniz. Bunu yurt dışında ciddi şekilde meslek haline getirenler var. Örneğin Tuvalet kağıdının rulosundan oyuncak yaparak, bunları boyayarak satanlar, kullanmadığı eski pantolon, gömlek gibi ürünlerin kumaşlarından oyuncak bebeklere giysiler yapanlar, giysiler yapıp, içlerini pamuk, kauçuk vs. ile doldurarak satanlar. Yani kısacası sizin hayal gücünüze bağlı olarak, yapabileceklerinizin aslında sınırı yok. Ha belki çok ciddi büyük paralar kazandırmaz, ama evde yapılacak bir iş karşılığı sonuçta akmasa da damlamış olacak. Bu iş fikrini daha da geliştirebilirsiniz, bu sizin elinizde. İlerleyen günlerde yeni iş fikirlerimizi yayınlamaya devam edeceğiz.