Huawei Kullananlar Ne Yapacak?

Google’ın Huawei yasakları sonrasında herkeste, özellikle Huawei kullanan kişilerde bir soru başladı. Bundan sonra ne olacak? Huawei telefonlar artık kullanılamayacak mı? O kadar para verip aldık, bu telefonlar çöp mü oldu? Cevabı çok basit. Hayır öyle bir şey yok. Yani yasak bundan sonraki üretilen, satılacak telefonları kapsıyor. Yasak gelene kadar satılan telefonlarda herhangi bir yaptırım yok. Çünkü o telefonlar satılırken anlaşma dahilindeydi. Bundan sonraki süreçte Huawei telefonlar Android ile satılamayacak, bilgisayar ve laptoplar ise Microsoft işletim sistemi ile satılamayacak. Yani yasak aslında başlangıcından itibaren olan süreci kapsıyor. Şuan mevcut Huawei kullanıcılarının telaş yapmasına gerek yok. Onlara sorun oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değil.
Bundan sonraki süreçte 2 ihtimal var. Ya Huawei yeni işletim sistemini piyasaya sürecek ve diyecek ki bundan sonra ben android kullanmıyorum, yada Google ile olan anlaşmasını devam ettirmek için çabalayacak.
Her iki durumda da kullanıcılara sorun olacak bir durum yok. Çünkü o kadar para verilmiş bir şey çöp olamaz, başta firma zaten böyle bir şey istemez. Çünkü bu marka itibarını oldukça zedeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir